Vine septembrie, incepe un nou an scolar

In jos

Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  andasilea la data de Joi Aug 26, 2010 12:06 am

Dragii mei,
Mai sunt putine zile de vacanta si ar cam trebui sa va ganditi la noul an scolar.
Cu ce ganduri incepeti anul scolar 2010-2011 ? Ce va propuneti sa faceti?
andasilea
andasilea

Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 38
Localizare : Victoria

Vezi profilul utilizatorului http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

Ganduri la inceput de an scolar

Mesaj  cristina la data de Mar Sept 14, 2010 3:00 am

Parinte si dascal,pastrand vie in suflet amintirea atator inceputuri de an scolar,m-am trezit zilele acestea intrebandu-ma ce atitudine ar trebui sa adopt in fata anului scolar 2010/2011,care incepe rastignit pe o frunza ,intr-o zi de 13.
Sub povara unor sarcini absurde impuse de o lege a invatamantului care se vrea occidentala, incepe inca un an scolar.Sufletul si toate gandurile mele s-ar revolta pentru atatea nedreptati facute dascalilor romani!...Cu toate astea, un singur lucru mi-l repet din cand in cand,atunci cand mi-e greu:
,, A fi tu insuti,fara compromisuri si lamentari inutile, e una din provocarile vietii.Nu te invata nimeni sa zambesti, la fel cum nu te invata nimeni sa plangi.,,
Oricat de sumbru e tonul gandurilor mele,un lucru e cert :Am asteptat cu nerabdare prima zi de scoala.De 20 de ani o retraiesc, insa de fiecare data cu alta emotie.Va doresc tot ce-mi doresc si mie:sanatate,putere de munca,bucurii,impliniri si...elevi care sa primeasca si sa inteleaga pe langa cunostintele pe care le transmitem,o particica din imensitatea acelei iubiri pe care numai un suflet de dascal o poate darui. Pe curand!
prof.Cristina Fogoros

cristina
Vizitator

Sus In jos

Re: Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  andasilea la data de Vin Oct 22, 2010 1:23 am

Multumim mult pentru gandurile de la acest inceput de an scolar.
andasilea
andasilea

Data de înscriere : 20/04/2010
Varsta : 38
Localizare : Victoria

Vezi profilul utilizatorului http://larosedebrasov.skyrock.com

Sus In jos

Re: Vine septembrie, incepe un nou an scolar

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus